Руската војска продира кон Мариупол: Градот е збришан, умираат деца


Војната доведе до затворање и сериозни оштетувања на големата фабрика за челик Азовстал, а локалните власти бараат дополнителна помош од западните земји. Падот ...
| | веќе видена | слични

Руската војска се чини дека се обидува да ги опколи украинските сили кои се борат во сепаратистичките области во источна Украина, соопшти британското ...
| | веќе видена | слични
6 копии
8 копии

Градоначалникот на Чернихив изјави дека овој северен украински град е уништен од руските војници. – Градот е целосно уништен, рече денеска Владислав Атрошенко, ...
| | веќе видена | слични

Воената администрација на регионот Киев соопшти дека предградијата западно и источно од главниот град биле изложени на руско гранатирање во последните неколку ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Чернихив, Владислав Атрошенко изјави дека бомбардирањето го уништило мостот на јужната страна што го поврзува градот со украинскиот главен ...
| | веќе видена | слични

Советник на градоначалникот на Мариупол рече дека се верува дека околу 600 луѓе го преживеале рускиот бомбашки напад врз театарот во градот пред девет дена. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 219 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска во интервју за Телевизија Алсат порача дека во периодот пред нас ќе започне широка јавна дебата за изнаоѓање ...
сите 100 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 135 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 91 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 84 | | | веќе видена

Русија ќе продолжи да ги информира Соединетите држави за нивните ракетни тестови и покрај суспензијата на учеството во Новиот договор СТАРТ за ограничување и ...
сите 221 | | | веќе видена

До петок времето во Македонија се задржува пролетно, стабилно и сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува ветер од југозападен правец и истиот ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руската војска продира кон Мариупол: Градот е збришан, умираат деца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: