Квалификации за СП: Македонија закажа дуел со Чешка


Македонската ракометна репрезентација е на 120. минути со пласман на ново Светско првенство. Кирил Лазаров и неговите избраници во последниот бараж двомеч ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година загуби вечерва на гостувањето во Белград од Србија со 2-1 (1-0) во рамки на седмото коло од квалификациската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година е поразена со 2:1 на гостувањето кај Србија во рамки на седмото коло од квалификациите за пласман на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Младата македонска репрезентација за играчи до 21 година загуби вечерва од Србија со 2:1 на гостински терен и ги загуби комплетно шансите за настап на ЕП во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 219 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска во интервју за Телевизија Алсат порача дека во периодот пред нас ќе започне широка јавна дебата за изнаоѓање ...
сите 100 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 135 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 91 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 84 | | | веќе видена

Русија ќе продолжи да ги информира Соединетите држави за нивните ракетни тестови и покрај суспензијата на учеството во Новиот договор СТАРТ за ограничување и ...
сите 221 | | | веќе видена

До петок времето во Македонија се задржува пролетно, стабилно и сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува ветер од југозападен правец и истиот ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Квалификации за СП: Македонија закажа дуел со Чешка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: