Извлечени патниците од лавината

4 копии

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци во државата во попладневниве часови се одвива отежнато и забавено поради снежните врнежи. Забрана ...
| | веќе видена | слични

Автобускиот сообраќај од и кон Охрид денеска се одвива отежнато, а во одредени правци е во целосен прекин. Поради големи наноси од снег воведена е забрана за ...
| | веќе видена | слични

Алармантна е состојбата во поширокото дебарско подрачје откако од утрово целосно е отсечено од светот. Ова е ставот на градоначалниците на Дебар и Центар Жупа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ денеска е во посета на Гевгелија, Дојран, Богданци и Валандово каде што пред граѓаните ќе ја презентира програмата на ...
сите 466 | | | веќе видена

Денес носителот на изборна единица 3, Игор Јанушев при посетата на општина Пробиштип рече дека власта предводена од СДСМ ништо не направи во изминативе две ...
сите 324 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 121 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на Анке Гизелa Холштајн, новоименувана амбасадорка на Сојузна Република Германија во ...
сите 255 | | | веќе видена

Вистинско освежување на македонската сцена е младата струмичанка Сања Димова која деновиве го промовираше нејзиното првенче „ Знам да кажам не“. Сања има 19 ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извлечени патниците од лавината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: