Тетовското обвинителство поведе истрага за тешки дела против општата сигурност

Основното јавно обвинителство Тетово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 45-годишен жител на селото Теново за кого постои основано сомнение ...
| | веќе видена | слични

Адвокатот Панче Тошковски во гостување на емисијата Што не јасно на ТВ Алфа, вели дека верува дека има технички пропуст од страна на Управата за јавни приходи ...
| | веќе видена | слични

Во шпански скали конкретно без никакво вештачењето дека е сторен еден денар штета на буџет на Република Македонија или било кого луѓето беа ставено четири ...
| | веќе видена | слични

Обвинение е поднесено против воспитувачка од скопска градинка извршила физичко насилство врз дете, односно го удрила со супена лажица.По спроведена претходна ...
| | веќе видена | слични

Од Обвинителството информираат дека е поднесено обвинение за воспитувачка во градинка која со метална лажица удрила дете по глава, по што му нанела повреди. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе обвинение против 48-годишна воспитувачка во детска градинка во Автокоманда за кривично дело ...
| | веќе видена | слични
7 копии

По спроведена претходна постапка, јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе Обвинителен предлог против едно лице за кривично дело ...
| | веќе видена | слични

Скопското основно јавно обвинителство поднесе обвинителен предлог против воспитувачка за физичко насилство врз дете. Според обвинителството на 1 септември 2021 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Воспитувачка во скопска градинка заработи обвинение откако во септември минатата година удрила дете со лажица по главата и му нанела рана. „По спроведена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 474 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 582 | | | веќе видена

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 157 | | | веќе видена

Украина оваа недела доби голем поттик откако западните сојузници се согласија да ѝ испратат модерни борбени тенкови. Така, од Германија и други земји ќе добие ...
сите 336 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ „Гоце Делчев" на денешната трибина во Штип насловена „Гоце е Македонија" изјави дека на 4 ...
сите 162 | | | веќе видена

Немало потреба за никакви мерки за обезбедување присуство за внукот на Али Ахмети иако кај него била пронајдена марухуана, но и дигитална вага, со траги од ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тетовското обвинителство поведе истрага за тешки дела против општата сигурност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: