23-годишник се степал со битолчанец пред кафеана, па со нож им се заканувал на полицајци


На 26.02.2022 во 00.10 часот од полициски службеници од Полициската станица Прилеп на ул.„Кузман Јосифоски“ во Прилеп пред угостителски објект бил лишен од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
3 копии
2 копии
2 копии
2 копии

ОВР Струга поднесе кривична пријава против В.Ц.(51) од Охрид, Б.Н.(47) од струшкото село Радожда и С.Б.(53) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена | слични

Рано утрово во 03,00 часот во Полициска станица Гази Баба Д.Т.(31) пријавил дека на подрачје на Гази Баба по претходно случена сообраќајна незгода бил физички ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 474 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 582 | | | веќе видена

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 157 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 160 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската Унија. Тоа се ...
сите 131 | | | веќе видена

Немало потреба за никакви мерки за обезбедување присуство за внукот на Али Ахмети иако кај него била пронајдена марухуана, но и дигитална вага, со траги од ...
сите 144 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски не престанува со обвинувањата на сметка на Македонија и во објава на Фејсбук вели дека „пропагандата ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

23-годишник се степал со битолчанец пред кафеана, па со нож им се заканувал на полицајци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: