Полицијата најде три лица во гостиварско кои требаше да се во затвор

8 копии
2 копии
2 копии
5 копии

При вршење мотопатролна дејност на автопатот А1, од клучка Миладиновци кон Куманово, полицијата вчеравечер открила десет илегални мигранти од Пакистан во ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Полициски службеници од Полициската станица Виница вчера во попладневните часови го лишиле од слобода С.И. (53) од овој град. Како што информираат од МВР, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

–  На 26 февруари околу 20 часот при вршење мотопатролна дејност на автопатот А1, од клучка Миладиновци кон Куманово, од страна на полициски службеници бил ...
| | веќе видена | слични

Полицијата вчера приведе 53-годишен маж од Виница кој допирал и бакнувал малолетничка. По целосното расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска Скопјани се соочија со нови закани за бомби. Новина е што овој пат има дојави за поставени бомби во приватни згради, во полициска станица и во неколку ...
сите 434 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 199 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 104 | | | веќе видена

Уште еден целосен дебакл за државата е фактот дека странци ќе го расчистуваат со криминалот во Македонија, вели ВМРО-ДПМНЕ. „Нема поголем пораз и признание ...
сите 135 | | | веќе видена

Германија вчера ја разбуди масивна полициска акција. Уапсени се 25 припадници на домашна ултрадесничарска и терористичка организација во рација ширум ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијата најде три лица во гостиварско кои требаше да се во затвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: