Четири автобуси и две патнички возила вршеле нелегален меѓународен превоз на патници

При контрола на граничен премин, фатени превозници кои вршеле превоз без документација. На 19.02.2022, од страна на полициски службеници од Полициската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Четириесет и петгодишен жител на тетовското село Теново кој вчера со запалка предизвикал пожар во домот на негов роднина доби мерка притвор. Инцидентот се ...
| | веќе видена | слични

На 26.02.2022 во 00.10 часот од полициски службеници од Полициската станица Прилеп на ул.„Кузман Јосифоски“ во Прилеп пред угостителски објект бил лишен од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 25.02.2022 во 10.10 часот полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода З.О.(45) од с.Теново-тетовско поради постоење основи на сомнение дека ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Тетово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 45-годишен жител на селото Теново за кого постои основано сомнение ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 314 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четири автобуси и две патнички возила вршеле нелегален меѓународен превоз на патници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: