Четири автобуси и две патнички возила вршеле нелегален меѓународен превоз на патници

При контрола на граничен премин, фатени превозници кои вршеле превоз без документација. На 19.02.2022, од страна на полициски службеници од Полициската ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
4 копии

Четириесет и петгодишен жител на тетовското село Теново кој вчера со запалка предизвикал пожар во домот на негов роднина доби мерка притвор. Инцидентот се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во саботата утрото во 06.25 часот на улицата „Мирослав Крлежа“ кај Министерство за култура од полициски службенци во Полициска станица Центар била приведена ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Тетово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 45-годишен жител на селото Теново за кого постои основано сомнение ...
| | веќе видена | слични

На 26.02.2022 во 00.10 часот од полициски службеници од Полициската станица Прилеп на ул.„Кузман Јосифоски“ во Прилеп пред угостителски објект бил лишен од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 501 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, реагира дека о тсуството на државна стратегија не доведе до точка на студена војна со Бугарија. Тој ...
сите 724 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 831 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската Унија. Тоа се ...
сите 171 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски не престанува со обвинувањата на сметка на Македонија и во објава на Фејсбук вели дека „пропагандата ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четири автобуси и две патнички возила вршеле нелегален меѓународен превоз на патници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: