Приведен разбојник во Гостивар

6 копии
9 копии
5 копии
3 копии

Постапувајќи по планот за спречување на појави на питачење од СВР Скопје во содејство со Меѓуопштинскиот центар за социјални работи, вчера во 14.00 часот на ...
| | веќе видена | слични

Четириесет и петгодишен жител на тетовското село Теново кој вчера со запалка предизвикал пожар во домот на негов роднина доби мерка притвор. Инцидентот се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 151 | | | веќе видена

На 08.12.2022 во 14.20 часот на подрачјето на Центар во Скопје, полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Центар и Бит пазар ги лишиле од слобода ...
сите 338 | | | веќе видена

Деталите ги има Игор Стефановски.. Игор извесно е дека Скопјани ќе може барем малку да здивнат од сообракајниот хаос... Каква е во моментов сосотојбата и има ...
сите 589 | | | веќе видена

Уште еден целосен дебакл за државата е фактот дека странци ќе го расчистуваат со криминалот во Македонија, вели ВМРО-ДПМНЕ. „Нема поголем пораз и признание ...
сите 136 | | | веќе видена

Германија вчера ја разбуди масивна полициска акција. Уапсени се 25 припадници на домашна ултрадесничарска и терористичка организација во рација ширум ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен разбојник во Гостивар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: