Приведен криминалец од гостиварско баран со потерница за затворска казна од три години


Денеска (20 февруари), педесетина минути по полноќ, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, со судска наредба, го привеле ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

СВР Скопје поднесе кривични пријави против М.Џ.(22) и С.Н.(30), двајцата од село Батинци, скопско, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела ...
| | веќе видена | слични

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ѓ.П.(65) од село Подмоље, охридско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „ширење на расистички ...
| | веќе видена | слични

СВР Битола поднесе кривична пријава против А.У.(23) и А.М.(25), двајцата од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Одделението за внатрешни работи Кочани поднесе кривична пријава против Д.Т. од Кочани, референт во Шумско стопанство Осогово Кочани, поради постоење основи на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Приватните превозници утрово излегоа на протест на „Илинденска“ и делумно го блокираа сообраќајот во главниот град. На оваа тема разговаравме и на нашата ...
сите 523 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 100 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Костадин Филипов, долгогодишен дописник на бугарските државни медиуми БНТ, БНР и БТА од Скопје, во интервју за тамошното Радио „Фокус“ ги лоцира, според него, ...
сите 218 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 262 | | | веќе видена

По две недели пауза, повторно дојави за бомби во 9 средни училишта. Но за прв пат закана за поставен експлозив добија и две основни училишта. Станува збор за ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен криминалец од гостиварско баран со потерница за затворска казна од три години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: