Ковачевски-Петков: Продолжува дијалогот за европска интеграција на Северна Македонија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Ковачевски и претседателот на Министерскиот совет на Република Бугарија Петков денеска остварија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го коментираше отстранувањето на премиерот Димитар Ковачевски од заедничката фотографија со бугарскиот шеф на владата ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Нема да дозволам провокации да им наштетат на односите со Македонија, изјави премиерот на Бугарија Кирил Петков за медиуми во Народното собрание каде во тек е ...
| | веќе видена | слични

Среќен сум што се сретнав со Бугарите од РСМ, изјави денеска бугарскиот премиер Кирил Петков пред тамошните медиуми, коментирајќи ја средбата „со Бугарите од ...
| | веќе видена | слични

Како што јави дописникот на МИА,  тој изјавата ја даде запрашан за фотографиите на кои тој е со американскиот државен секретар Ентони Блинкен, а на која ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарскиот премиер Кирил Петков денеска пред медиумите рече дека неговиот ПР тим од брзање го исекол македонскиот премиер Димитар Ковачевски од заедничката ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот премиер Кирил Петков денеска пред тамошните медиуми ја коментираше средбата со Бугарите од Северна Македонија . -Среќен сум што се сретнав со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 413 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 180 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишен тетовец е приведен на фудбалски натпревар поради напад врз гостински фудбалер. „Полициски службеници на СВР Тетово на 1 октомври во 17 часот ...
сите 331 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски-Петков: Продолжува дијалогот за европска интеграција на Северна Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: