60-годишник пронајден мртов во стан во Кисела Вода


9 копии

Синоќа во 22.20 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат с.Иловица – с.Турново, струмичко, малолетник од с.Иловица, управувајќи четирицикл без ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии
3 копии
2 копии

Група битолчани со мирен протест пред Основниот Суд во Битола побараа да биде ослободен од притвор Тони Ѓоргиевски-Фердо, за кого е поведена истрага заради ...
| | веќе видена | слични

Семејството на Тони Ѓоргиевски Фердо, кој е обвинет за убиство со умисла, бидејќи го застрела поранешниот зет, бара да се укине мерката притвор и осoмничениот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 770 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Откако Аргентина се пласираше во четвртфиналето на Светското првенство, Лионел Меси отворено проговори за своите фаворити на Светското првенство во Катар… За ...
сите 110 | | | веќе видена

Полицијата попладнево приведе пет лица кои за време на фудбалски натпревар на фудбалски терен на подрачјето на општина Аеродром нападнале неколку лица, фрлајќи ...
сите 324 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 180 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

60-годишник пронајден мртов во стан во Кисела Вода

Од:
До кого (е-маил):
Порака: