Невообичаено топлото време нема да ги измами овошките прерано да процветаат

Невообичаено топлото време за овој период од годината, кога прогнозите на синоптичарите од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) велат дека температурата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
3 копии
10 копии

Периодов во земјава имаме зимски температури кои се добри за овошките и ги одржуваат во фаза на мирување. Агрометеорологот Ангелко Ангелески од УХМР вели дека ...
| | веќе видена | слични

Денес времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец и истиот на некои места ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Компании од прехранбената индустрија, иако опфатени со мерката за субвенционирана струја, не ќе може да склучат договори со ЕСМ. Аплицирале, но се одбиени ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Невообичаено топлото време нема да ги измами овошките прерано да процветаат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: