Политичарите за политиката, историчарите за историјата – продолжува новата динамика на разговори со Софија


Политичарите треба да се занимаваат со политичките прашања бидејќи за тоа се избрани и тоа треба да го прават врз основа на европски вредности, додека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денеска и утре во Софија ќе се одржи нова средба на македонско-бугарската Заедничка комисија за прашања од историјата и за учебниците. По се изгледа, членовите ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Спорот со Бугарија е резултат на кусогледоста и аматеризмот на заевизмот и сега тоа е главна пречка на патот на Македонија кон Европската Унија. За жал ...
| | веќе видена | слични
8 копии
4 копии

Во однос на прашањето за спорот на Бугарија со Македонија имам чувство дека преговорите на ЕУ ќе се сведат на барањата од страна на Бугарија, а не на реформи ...
| | веќе видена | слични

Пратеници од Пратеничката група на Граѓани за европски развој на Бугарија и Сојузот на демократските сили (ГЕРБ-СДС) се сретнаа со претставници на организации ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го коментираше отстранувањето на премиерот Димитар Ковачевски од заедничката фотографија со бугарскиот шеф на владата ...
| | веќе видена | слични

Нема да дозволам провокации да им наштетат на односите со Македонија, изјави премиерот на Бугарија Кирил Петков за медиуми во Народното собрание каде во тек е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ако тие избори би го решиле проблемот на нефункционирањето на градскиот систем, на ЈСП, непланското креирање на булевари и задоцнетите проекти. Тогаш ние сме ...
сите 551 | | | веќе видена

Хрватските ученици кои до смрт претепаа професор, добија по 2-3 години затвор. Во Жупанискиот суд во градот Вараждин денеска е изречена пресудата за случајот ...
сите 100 | | | веќе видена

Селекторот на Мексико, Херардо Мартино поднесе оставка по елиминацијата во групната фаза на Светското првенство.Мексиканците одиграа едно од послабите светски ...
сите 181 | | | веќе видена

Поранешниот министер за здравство и познат неврохирург Венко Филипче, објави слика од едногодишно момче кое поминало тешка операција. „Едногодишниот Зоран е ...
сите 53 | | | веќе видена

Караванот трибини „Силно и одлучно кон иднината“ вчера беше во општина Аеродром, каде пред пристуните говореа заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска, ...
сите 225 | | | веќе видена

Во просториите на Општина Аеродром денеска се одржа продолжение на вчерашниот настан за презентација на проектот „Clean AirDrom“, финансиран од ЕУ во рамките ...
сите 131 | | | веќе видена

Се чини дека на руската армија и треба одмор на фронтот во Украина. Ова и дава шанса на украинската армија да напредува. Но, за тоа на Киев му треба повеќе ...
сите 173 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Политичарите за политиката, историчарите за историјата – продолжува новата динамика на разговори со Софија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: