Мицкоски не сака да прави циркуси, ама драми може

2 копии

Актуелни и поранешни премиери и претседатели на земји членки од ЕУ, актуелни и поранешни високи функционери на Европската Унија, врвни европски универзитетски ...
| | веќе видена | слични
6 копии

За мене претставува навистина една огромна чест и сум многу благодарен затоа што така големи имиња кои што седат во бордот на пријатели кои ќе ги споменам ...
| | веќе видена | слични

Европски парламентарци, претприемачи, научници, професори, спортисти... Во ова друштво се најде потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во изборот ...
| | веќе видена | слични
9 копии

За мене преставува огромен чест што Бриселската „Пријатели на Европа“ („Friends of Europe“) ме избра за еден од 40 највлијателни личности под 40 години во ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски е избран меѓу 40 лидери во Европа под возраст од 40 години. Листата наречена ,,Европски млади лидери” за ...
| | веќе видена | слични

„Пријатели на Европа" според неподелените мислења е највлијателна организација во Брисел и активно учествува во креирањето политики на ЕУ и создава општествени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 770 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Откако Аргентина се пласираше во четвртфиналето на Светското првенство, Лионел Меси отворено проговори за своите фаворити на Светското првенство во Катар… За ...
сите 169 | | | веќе видена

Полицијата попладнево приведе пет лица кои за време на фудбалски натпревар на фудбалски терен на подрачјето на општина Аеродром нападнале неколку лица, фрлајќи ...
сите 324 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 180 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски не сака да прави циркуси, ама драми може

Од:
До кого (е-маил):
Порака: