40-годишен маж загина, а жена и дете се тешко повредени во сообраќајка кај Прилеп

Во синоќешната сообраќајна несреќа на патот Прилеп-Градско, во која едно лице загина, а две се повредени, докторот во Итна медицинска помош Кавадарци Ратко ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

Поради сообраќајка незгода што се случила попладнево во 16.10 часот, сообраќајот на регионалниот пат А2, Куманово – Крива Паланка е во целосен прекин.Според ...
| | веќе видена | слични
7 копии

На 21.02.2022 во 11.25 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„АСНОМ“ во Велес се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген голф“, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Основното јавно обвинителство Охрид донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, 24-годишен жител на селото Белчишта, општина Дебрца, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, вели дека за вчерашните свирежи и навреди за време на интонирањето на бугарската химна на натпреварот во ...
сите 101 | | | веќе видена

Рано утринава во 03:.55 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар на пет патнички возила, од кои четири паркирани на ул.„Гоце Стојчевски“ и едно ...
сите 297 | | | веќе видена

Поминаа две недели откако во јавноста се појави скандалот со спорниот тендер вреден 136 милиони евра наменети за пречистителна станица во Скопје. Токму тој ...
сите 169 | | | веќе видена

Гласањето на таканаречените референдуми за приклучување кон Руската Федерација во Луганск, Доњецк, Керсон и Запорожје, делумно окупирани од Москва завршува ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

40-годишен маж загина, а жена и дете се тешко повредени во сообраќајка кај Прилеп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: