Во близина на железничката станица во Скопје пронајдено починато машко лице

На 13.02.2022 во 17:50 часот во СВР Скопје било пријавено дека кај Транспортен центар било пронајдено починато машко лице – бездомник, на возраст од околу 50 – ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основното јавно обвинителство (ОЈО) Битола донесе наредба за спроведување истражна постапка и побара притвр за битолчанецот Т. Ѓ. ( 62) кој вчера со пиштол го ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Битола поведе истражна постапка за кривично дело убиство за дедото за кој првично се мислеше дека го убил зетот во своја и во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Битолчанец вчера со пиштол го уби својот поранешен зет, откако тој насила влегол во неговиот дом во Битола и со нож и се заканувал на поранешната сопруга. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Убиство ја потресе утрово Битола кога татко бранејќи ја својата ќерка од насилството на поранешниот сопруг го застрелал зетот.Убиениот рано утрото упаднал во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 770 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Откако Аргентина се пласираше во четвртфиналето на Светското првенство, Лионел Меси отворено проговори за своите фаворити на Светското првенство во Катар… За ...
сите 169 | | | веќе видена

Полицијата попладнево приведе пет лица кои за време на фудбалски натпревар на фудбалски терен на подрачјето на општина Аеродром нападнале неколку лица, фрлајќи ...
сите 324 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 180 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во близина на железничката станица во Скопје пронајдено починато машко лице

Од:
До кого (е-маил):
Порака: