Приведено лице по распишана потерница за издржување на казна затвор


2 копии
2 копии

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.А.(39) од Oхрид, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „недозволено изработување, држење и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

При контрола на граничен премин, фатени превозници кои вршеле превоз без документација. На 19.02.2022, од страна на полициски службеници од Полициската ...
| | веќе видена | слични

Во времето од 19:00 часот на 19.02.2022 до 03.00 часот на 20.02.2022 година полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш спровеле акциска ...
| | веќе видена | слични

Денеска (20 февруари), педесетина минути по полноќ, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, со судска наредба, го привеле ...
| | веќе видена | слични

Полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш спровеле акциска контрола во девет угостителски објекти на подрачје на Радовиш во текот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба денеска ја повика Европската унија да воведе економски санкции кон Русија, наместо поединечни, за да ја ...
сите 341 | | | веќе видена

Италијанската крајнодесничарска партија „Браќата на Италија“, предводена од Џорџа Мелони, освои 26 отсто од гласовите на изборите, а нејзината десничарска ...
сите 174 | | | веќе видена

По претходно преземени мерки и активности од страна на полициски службеници од Полициската станица Виница во с.Крушево, виничко, денеска лишен е од слобода ...
сите 359 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Владината коалиција е стабилна. Нема опасност од губење на мнозинството во Парламентот, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски. Премиерот Димитар ...
сите 126 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски, во одговор на новинарско прашање дека властите не реагираат кога се работи за бугарски провокации, а од друга страна МНР ...
сите 85 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Македонија го одржа првиот тренинг на комплексот на ФФМ во пресрет на последните два натпревари од Лигата на нации. Без капитенот ...
сите 340 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведено лице по распишана потерница за издржување на казна затвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: