Има ли економска логика во летот Софија-Скопје?

5 копии
6 копии
2 копии

Клучен чекор е усвојување и потоа имплементација на новиот закон за железници, подготвен од Министерството за транспорт и врски. Главната новина е дека јавната ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт на Бугарија Николај Сабев се договори со министерот за транспорт на Турција Адил Караисмаиоглу на нивната средба во Свиленград да се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Заинтересирани сме за создавање на гасоводот Петрич-Струмица, рече министерот за економија на Северна Македонија, Крешник Бектеши за БНТ, истакнувајќи дека цел ...
| | веќе видена | слични

Направивме многу добар план со нашите колеги од Северна Македонија, кој ќе ни овозможи чекор по чекор да применуваме пониски и пониски тарифи за роаминг, без ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 140 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 88 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 306 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Има ли економска логика во летот Софија-Скопје?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: