Сноубордерка го обвини олимпискиот тренер за сексуално вознемирување


Сноубордерката, која на 14 февруари ќе наполни 33 години, објави дека „Питер Фоли фотографира спортистки повеќе од десет години“ и дека им уфрла коментари од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Главната тема што се провлекуваше низ церемонијата беа среќата и радоста. На затворањето беа присутни и многу елементи од отворањето, како џиновската снегулка, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Меѓународниот олимписки комитет (МОК) Томас Бах денеска свечено ги прогласи за затворени 24. Зимски олимписки игри (ЗОИ) во Пекинг и ги повика ...
| | веќе видена | слични

Изминатите три недели во седум спортови и 15 дисциплини настапија 2.871 спортисти од 91 држава, а најуспешна нација беше Норвешка со рекордни 16 златни медали. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Игрите на 24. Зимска Олимпијада денеска завршија во Пекинг, на славниот стар стадион „Птичје гнездо“, ставајќи крај на една од најстудените Олимпијади (по ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Олимпискиот комитет на Јужна Кореја, Ли Ки Хјон изјави дека сака неговата земја да биде организатор на Зимските олимписки игри за млади во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 459 | | | веќе видена

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 256 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 294 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Војната во Украина мора да престане, таа го поткопува меѓународниот поредок заснован на правила, штети на нашата доверба, дијалог и капацитет за реализација. ...
сите 164 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 102 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Откако Кремљ се огласи за изјавата на американскиот претседател Џо Бајден дека „Владимир Путин е луд кучкин син“, реагираше и самиот руски претседател.Рускиот ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сноубордерка го обвини олимпискиот тренер за сексуално вознемирување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: