Француската полиција употреби солзавец кон демонстрантите


2 копии
7 копии

Канадската полиција ги прави последните напори да ги отстрани демонстрантите во Отава кои веќе три недели го блокираат градот кампувајќи на улиците.Полицијата ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Привремениот началник на полицијата во Отава, Стив Бел, изјави дека протестите на „Конвојот на слободата“ во главниот град на Канада завршија, откако беа ...
| | веќе видена | слични

Канадската полиција употреби спреј и гранати против демонстрантите кои ја окупираат централна Отава повеќе од три недели. Откако беше укинат дел од блокадата и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Канадската полиција денеска употреби бибер спреј и шок бомби во обид да го врати нормалниот живот во Отава, по неколкудневните протести поради владините мерки. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 459 | | | веќе видена

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 256 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 294 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Војната во Украина мора да престане, таа го поткопува меѓународниот поредок заснован на правила, штети на нашата доверба, дијалог и капацитет за реализација. ...
сите 164 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 102 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Откако Кремљ се огласи за изјавата на американскиот претседател Џо Бајден дека „Владимир Путин е луд кучкин син“, реагираше и самиот руски претседател.Рускиот ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Француската полиција употреби солзавец кон демонстрантите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: