Пензионерите бараат зголемување на пензиите


7 копии

Започна дијалогот за новата методологија која ќе обезбеди одржлив и континуиран раст на пензиите. Низ отворен дијалог ќе се дојде до решение во интерес на сите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДСМ-ДУИ го одбија предложениот амандман на Алијанса за Албанците за зголемување на платите во образованието, па сега леат крокодилски солзи, се вели во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Здруженијата на пензионери и Владата договорија менување на методологијата за усогласување на пензиите со цел да се изнајде модел кој ќе овозможи одржливо ...
| | веќе видена | слични

Методологијата за усогласување на пензиите ќе се менува со цел да се изнајде модел кој ќе овозможи одржливо решение на долг рок, договорија здруженијата на ...
| | веќе видена | слични

Започна дијалогот за новата методологија која ќе обезбеди одржлив и континуиран раст на пензиите, истакна на денешната рес-конференција, Лидија Тасевска, ...
| | веќе видена | слични

Кога во минатата колумна предложив мораториум на вработувања во администрацијата, не ни помислив дека ова ќе стане толку добро решение на проблемот ...
| | веќе видена | слични

Договорот беше постигнат вчера на средба со претставници на здруженијата на пензионери, кои се задоволни од почетокот на дијалогот. Моделот којшто го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 459 | | | веќе видена

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 256 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 294 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Војната во Украина мора да престане, таа го поткопува меѓународниот поредок заснован на правила, штети на нашата доверба, дијалог и капацитет за реализација. ...
сите 164 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 102 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Откако Кремљ се огласи за изјавата на американскиот претседател Џо Бајден дека „Владимир Путин е луд кучкин син“, реагираше и самиот руски претседател.Рускиот ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пензионерите бараат зголемување на пензиите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: