САД испраќаат уште 3.000 војници во Полска поради страв од руска инвазија

САД соопштија дека испраќаат уште 3.000 војници во Полска за да ги обезбедат сојузниците во НАТО поради зголемените стравувања од руска инвазија на Украина.Тие ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во момент на „кризата со Русија“, НАТО го подигнува нивото на подготвеност на илјадници војници од Алијансата, а станува збор за силите за брзо реагирање (NATO ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Германија ќе ги стави своите војници во силите за брза реакција на НАТО во зголемена готовност, овозможувајќи им побрзо да се распоредат за да ги заштитат ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии

Армијата на Северна Македонија планира да испрати помала воена единица во борбената мисија на НАТО во Латвија за прв пат во 2022 година, како и да го зголеми ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Норвешка планира да го зголеми своето присуство во составот на НАТО силите во Литванија, соопшти норвешкиот министер за одбрана Од Рогер Еноксен. – Сакаме да ...
| | веќе видена | слични

Германската војска почна да ја зајакнува борбената група на НАТО во Литванија, откако стравувањата од војна со Русија се зголемуваат среде украинската криза, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска изјави дека не е загрижен за Тајван, туку е загрижен за Кина.Бајден откри дека е загрижен за активностите на ...
сите 677 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД испраќаат уште 3.000 војници во Полска поради страв од руска инвазија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: