Уште 3.000 војници од елитна дивизија на САД пристигнуваат на границата со Украина

Бајден најави дека на пат се припадниците на 82. Падобранска дивизија, која ќе им се придружи на своите колеги кои веќе се во Полска, на 100 километри од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во момент на „кризата со Русија“, НАТО го подигнува нивото на подготвеност на илјадници војници од Алијансата, а станува збор за силите за брзо реагирање (NATO ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска изјави дека испратил писмо до рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во кое понуди ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Германија ќе ги стави своите војници во силите за брза реакција на НАТО во зголемена готовност, овозможувајќи им побрзо да се распоредат за да ги заштитат ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во Европа моментно се случува најголемото трупање војници по Студената војна, изјави генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг. Тој предупреди дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Најверојатното сценарио за руски напад врз Украина не е целосна инвазија, туку „операција под лажно знаме“ или државен удар, изјави денеска германската ...
| | веќе видена | слични

Тој предупреди дека бројноста на руските сили што моментално се распоредуваат, далеку го надминува потребниот број на трупи за воени вежби. – Нема сомнеж дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Јас самиот бев војник не толку одамна. Знам од прва рака дека не се прават такви работи без причина“, рече Остин. „И сигурно не ги правите ако се подготвувате ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни смета дека „ѓаволите“ треба да му ја исполнат желбата на Кристијано Роналдо и да му дозволат ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште 3.000 војници од елитна дивизија на САД пристигнуваат на границата со Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: