Украина побара објаснување од Русија во рок од 48 часа

2 копии

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска изјави дека испратил писмо до рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во кое понуди ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во Европа моментно се случува најголемото трупање војници по Студената војна, изјави генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг. Тој предупреди дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Најверојатното сценарио за руски напад врз Украина не е целосна инвазија, туку „операција под лажно знаме“ или државен удар, изјави денеска германската ...
| | веќе видена | слични

Тој предупреди дека бројноста на руските сили што моментално се распоредуваат, далеку го надминува потребниот број на трупи за воени вежби. – Нема сомнеж дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерката за одбрана Славјанка Петровска во изминатите два дена во Брисел за првпат учествуваше на министерски состанок за одбрана на НАТО, што беше во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во интервју за МИА, кое ќе биде објавено утре, министерката за одбрана, Славјанка Петровска, пренесува дел од дискусиите на министерскиот состанок на НАТО на ...
| | веќе видена | слични

Ситуацијата во и околу Украина и подготовката за Самитот на Алијансата што ќе се одржи во Мадрид во јуни годинава, беа главни теми на дискусија на дводневниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кинеската Народноослободителна армија денеска соопшти дека почнува нови вежби на море и во воздух во близина на Тајван.Најавата уследи еден ден по завршувањето ...
сите 677 | | | веќе видена

Денеска се наврши 21 година од масакрот кај месноста Карпалак. Ердован Шабаноски е роден на 24 октовмри 1980 година во Прилеп и потекнува од сиромашно ромско ...
сите 112 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 197 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Украина побара објаснување од Русија во рок од 48 часа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: