Маричиќ – Фрагојанис: Грција денес е силен лобист за нашата интеграција во ЕУ

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ денеска беше домаќин на средбата со заменик-министерот за надворешни работи, за економска дипломатија и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Специјалниот пратеник за трговија на британскиот премиер Борис Џонсон за Западен Балкан, Мартин Викерс го посети рудникот за олово и цинк САСА, каде имаше ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Ќе продолжиме да градиме уште посилни трговски врски, а меѓу секторите за проширување на партнерствата се проектите за обновливи извори на енергија, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ присуствуваше на работен ручек во организација на амбасадорите на земјите од Вишеградската Група (В4). ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски се сретна со специјалниот пратеник за трговија на Велика Британија за Западен Балкан Мартин Викерс. На ...
| | веќе видена | слични

Маричиќ оствари средба со холандскиот амбасадор во земјава, Дирк Јан Коп на која разговараа за динамика на евроинтеграцискиот процес на земјава, продолжувањето ...
| | веќе видена | слични

На средбата министерот Бочварски ги презентираше капиталните проекти што се реализираат во делот на железничката и патната инфраструктура, како и развојот на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Беким Сали, денеска одржа состанок со регионалниот директор на Светската здравствена организација за Европа, д-р Ханс Клуге, на која ...
| | веќе видена | слични

Заменикот на претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи денеска оствари средба со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 257 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 227 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 150 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 268 | | | веќе видена

Во интервју за американски Њујорк пост, објавено денеска, напаѓачот Хади Матар изјави дека „прочитал неколку страници“ од романот на Ружди „Сатански стихови“ и ...
сите 150 | | | веќе видена

Охридскиот пливачки маратон годинава нема да се одржи соопштено е по денешната средба на претседателот на државата Стево Пендаровски со претседателот на ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маричиќ – Фрагојанис: Грција денес е силен лобист за нашата интеграција во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: