(Видео) Америка испраќа купишта оружје во Украина, објавени фотографии


10 копии

Холандската влада денеска соопшти дека ќе испрати 100 снајперски пушки и муниција, радарска опрема и детектори за мини . Воената помош ќе биде испратена на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Германија ќе ги стави своите војници во силите за брза реакција на НАТО во зголемена готовност, овозможувајќи им побрзо да се распоредат за да ги заштитат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии
5 копии
2 копии

Повеќе десетици американски падобранци пристигнаа во средата на аеродромот Режов, во рамјките на дополнителното распоредување на неколку илјади војници кои ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Канада ќе донира оружје и други сегменти за поддршка на украинските вооружени сили, соопшти денеска канадското Министерство за национална одбрана. „Оваа опрема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Оваа опрема вклучува митралези, пиштоли, карабини, 1,5 милиони парчиња муниција, снајперски пушки и различна придружна опрема”, се вели во соопштението, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 257 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 167 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 150 | | | веќе видена

Состојбата на Крим се чинеше како огромен, непроменлив факт на теренот до вчера, или барем до минатата недела. Во 2014 година, Русија го презеде или, според ...
сите 128 | | | веќе видена

Поранешниот главен инспектор за нуклеарна енергија на Советскиот Сојуз, Владимир Кузњецов предупредува дека нуклеарната електран секој момент може да биде ...
сите 267 | | | веќе видена

Во интервју за американски Њујорк пост, објавено денеска, напаѓачот Хади Матар изјави дека „прочитал неколку страници“ од романот на Ружди „Сатански стихови“ и ...
сите 150 | | | веќе видена

Охридскиот пливачки маратон годинава нема да се одржи соопштено е по денешната средба на претседателот на државата Стево Пендаровски со претседателот на ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Америка испраќа купишта оружје во Украина, објавени фотографии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: