Блинкен: Руската инвазија на Украина можна е во секој момент


2 копии

Потпретседателката на САД Камала Харис денеска во Минхен ќе се сретне со претседателот на Украина Володимир Зеленски. Се очекува Харис да ја предупреди Русија ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден во петокот по локално време изјави дека е „сигурен“ во тоа дека рускиот претседател Владимир Путин „одлучил“ да ја нападне ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Проруските сепаратистички лидери во источна Украина денеска наредија целосна воена мобилизација, среде напливот на насилство во регионот разурнат од војна и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Непорседно пред почетокот на најавеното примирје меѓу Израел и палестински „Исламски џихад“, вечерва се огласија сирените во неколку израелски градови, меѓу ...
сите 184 | | | веќе видена

Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни смета дека „ѓаволите“ треба да му ја исполнат желбата на Кристијано Роналдо и да му дозволат ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Блинкен: Руската инвазија на Украина можна е во секој момент

Од:
До кого (е-маил):
Порака: