СОБРАНИЕ: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ денеска поднесоа предлог-закон за зголемување на пензиите за 20 отсто од април оваа година


Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ до Собранието денеска поднесе Предлог-закон за дополнување на Законот за пензиското и инвалидското осигурување, по скратена ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„ВМРО-ДПМНЕ повторно го покажа своето лицемерие и на дело ја покажа негрижата за граѓаните. ВМРО-ДПМНЕ со своето срамно и дрско однесување повторно ја ...
| | веќе видена | слични

Наместо расправа за закони, во македонското Собрание и вчера имаше расправии. Хаос, блокади, хорско викање , свирежи од опозициските пратеници, тоа го одбележа ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката Благица Ласовска на собраниската комисија за образование и наука изрази жалење што не е присутен министерот за образование, но посочи дека искрено ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Миле Лефков во своето обраќање на собраниската комисија за образование и наука истакна дека со силната партизација во образованието која се случува ...
| | веќе видена | слични

Може многу лесно со покачувањето на минималната плата која што 101 пратеник гласа и се договорија да се изгласа законот за покачување на 18.000 денари, многу ...
| | веќе видена | слични

Придобивките од Законот за наставници и стручни соработници важат само за НОВИТЕ ПАРТИСКИ ВРАБОТУВАЊА! Во член 25 од предлогот на овој Закон се регулира кој е ...
| | веќе видена | слични

Многу пати пишував за Предлог законот за измени и дополнување на Законот за наставници, но и покрај бројните објави имам впечаток дека некои нешта останаа ...
| | веќе видена | слични

Пратениците од владејачкото мнозинство обвинуваат дека ВМРО-ДПМНЕ повеќе од осум месеци блокира Предлог-закон со кој треба да им се зголемат платите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 13.08.2022 во 01.00 часот при вршење на акциска контрола според планот „Безбедно лето 2022“ во повеќе угостителски објекти во Битола се затекнати ...
сите 474 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Рамковниот договор е патоказот кон стабилната иднина, НАТО и ЕУ, се истакнува во денешното соопштение од СДСМ, кое во продолжение го објавуваме во целост: ...
сите 174 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 189 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 294 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СОБРАНИЕ: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ денеска поднесоа предлог-закон за зголемување на пензиите за 20 отсто од април оваа година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: