Ковачевски: 18.000 денари минимална плата мора да исплаќаат и приватните работодавачи


Сите работодавачи, без разлика дали се од приватниот или од јавниот сектор, се должни да го почитуваат спроведувањето на Законот за минимална плата, а секое ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчера во Владата започна дијалогот со здруженијата на пензионери и Партијата на пензионерите со цел да се дојде до нова методологија која ќе обезбеди одржливо ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ и владејачкото мнозинство ја лажат јавноста кога зборуваат дека со Законот за минимална плата не може да се врши усогласување на платите во сите сектори, ...
| | веќе видена | слични

Фатмир Битиќи, вицепремиерот за економски прашања по состанокот со претставници на пензионерите изрази очекување дека на следната средба ќе може да се очекува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 170 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 142 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 89 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 299 | | | веќе видена

Македонскиот ПЕН-центар со длабока индигнација и згрозеност го осудува бруталниот напад врз светски познатиот автор Салман Ружди, кој целото свое дело и живот ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: 18.000 денари минимална плата мора да исплаќаат и приватните работодавачи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: