Петрески: Зголемената минимална плата во поранливите дејности ќе направи деформализација, а во добростоечките фирми раст на платите


Владата, Сојузот на синдикати и работодавачите постигнаа договр за покачување на минималната плата. Со тоа 80.000 граѓани, работници во различни индустрии, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Методологијата за усогласување на пензиите ќе се менува со цел да се изнајде модел кој ќе овозможи одржливо решение на долг рок, договорија здруженијата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фатмир Битиќи, вицепремиерот за економски прашања по состанокот со претставници на пензионерите изрази очекување дека на следната средба ќе може да се очекува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ќе направиме симулација на предлозите за покачување на пензиите, вели вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, по состанокот со претставници на ...
| | веќе видена | слични

Остануваме со заложбата дека пензионерите треба да добиваат поголеми пензии и треба да бидеме солидарни кон сите пензионери, вели вицепремиерот за економски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Рамковниот договор овозможи мир, но она што не можеше да го предвиди Рамковниот договор е криминалот на ДУИ кој се случи потоа. 20 години една иста политичка ...
сите 97 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 184 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 295 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петрески: Зголемената минимална плата во поранливите дејности ќе направи деформализација, а во добростоечките фирми раст на платите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: