Уживајте во сонцето до петок: После тоа доаѓа снег

3 копии

Уште утре ќе се задржи сончевото и топло време. Веќе од недела, синоптичарите најавуваат локален дожд со слаб до умерен, а во западните делови, повремено ...
| | веќе видена | слични

Времето утре ќе биде ретпладне сончево, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, вдолж Повардарието повремено засилен јужен ветер. Од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Овој петок временската прогноза ни носи натпросечно високи температури за овој период од годината. Ќе биде облачно, но топло а максималната дневна температура ...
| | веќе видена | слични

Во раните претпладневни часови во централните делови и вдолж Повардарието ќе биде умерено до значително облачно. Во текот на претпладнето облачноста постепено ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 413 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 180 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишен тетовец е приведен на фудбалски натпревар поради напад врз гостински фудбалер. „Полициски службеници на СВР Тетово на 1 октомври во 17 часот ...
сите 331 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уживајте во сонцето до петок: После тоа доаѓа снег

Од:
До кого (е-маил):
Порака: