Годинава економскиот раст на ЕУ изнесува четири отсто

4 копии
13 копии
2 копии

Јавниот долг на Северна Македонија го надмина нивото од 60% од бруто домашниот производ (БДП). Во услови на ковид пандемијата долгот е зголемен за дури 15 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Во услови на ковид 19 – пандемијата достигната е границата на јавниот долг од 60 отсто од бруто-домашниот производ. Долгот е зголемен за 15 процентни поени.‘ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Драматичен раст на долговите на јавните претпријатија – за за само три месеци пораснале доспеаните, а неплатени обврски и на јавните претпријатија и државните ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Почна средбата меѓу премиерот Димитар Ковачевски и лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски. Мицкоски во Владата дојде со економскиот тим на ВМРО-ДПМНЕ и се ...
сите 503 | | | веќе видена

Менаџментот на Адора инженеринг доби цврсти гаранции од ЕСМ АД дека во најбрз можен рок, според сите домашни законски прописи ќе почне постапката за ...
сите 270 | | | веќе видена

Данската полиција во текот на викендот добила извештаи за активност на беспилотни летала во близина на полето за гас Роар, во Северно Море, изјави денеска ...
сите 440 | | | веќе видена

Кумот и екс бизнис партнер на премиерот Ковачевски, Горан Паунов е сомничен за лажно спроведен надзор за изградба на нови линии и одржување и реконструкција на ...
сите 151 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 106 | | | веќе видена

Не е време ни за предвремени парламентарни избори, ни за широка владина коалиција, смета политичкиот аналитичар Мухамед Халили, коментирајќи го предлогот на ...
сите 204 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Јавното сообраќајно претпријатие ЈСП - Скопје им должи повеќе од 72 милиони денари на приватните превозници во главниот град. Денеска возачите организираа ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Годинава економскиот раст на ЕУ изнесува четири отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: