Mинималната плата денеска во Собрание


Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Здравковски на собраниската комисија при расправата за манимална плата истакна дека покачувањето на минималната ...
| | веќе видена | слични
6 копии

СДСМ одбива да се покачи платата во јавниот сектор, и поголеми плати за наставниците. ВМРО-ДПМНЕ преку амандман на Законот за минимална плата во Собранието ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Денеска започнува дијалогот на Владата предводена од СДСМ со сите засегнати страни за ново зголемување на пензиите, информираат од владејачкиот СДСМ. Покрај ...
| | веќе видена | слични

Дојде моментот кога СДСМ ќе покаже дали зголемувањето на минималната плата е со искрена намера која ќе важи за сите или пак тоа е само нова и селективна ...
| | веќе видена | слични

Претставниците на Владата , денеска ќе седнат на заедничка маса со Партијата на пензионери и со Сојузот на пензионери , за да зборуваат за новата методологија ...
| | веќе видена | слични

Денска почнува дијалогот на засегнатите страни за покачувањето на пензиите , откако минатата недела беше постигнат догвор меѓу социјалните партнери за ...
| | веќе видена | слични

Вчера членовите на Комисијата за труд и социјална политика го поддржаа законското решение со кое минималната плата ќе изнесува 18.000 денари нето износ, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје предложи притвор против 42-годишно лице кое се сомничи за семејно насилство и нанесување телесна повреда. Полицијата го ...
сите 429 | | | веќе видена

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 614 | | | веќе видена

Скопјанец утрово загина откако во 06.35 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај „Тајмишка раскрсница“ се судрил со камион, додека неговата сопатничка ...
сите 435 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 90 | | | веќе видена

21 година од погибието на 10 армиски припадници кај Карпалак. Нема да биде заборавена нивната жртва за нашата слобода. Македонија памети. Слава им!, порача ...
сите 55 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 67 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 121 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Mинималната плата денеска во Собрание

Од:
До кого (е-маил):
Порака: