Битиќи – Предан: Економската соработка помеѓу земјите е на задоволително ниво

Заменик-претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, се сретна со амбасадорот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Британскиот трговски претставник за Западен Балкан, Мартин Викерс ја посети фабриката на Џонсон Мети во Северна Македонија. За време на обиколката, г-дин ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Премиерите на Северна Македонија и на Грција, Димитар Ковачевски и Кирјакос Мицотакис попладне ќе имаат средба во Минхен на маргините на Конференцијата за ...
| | веќе видена | слични

Од кабинетот на грчкиот премиер соопштија дека Мицотакис во текот на денешниот ден ќе оствари низа средби меѓу кои и со премиерите на Македонија и на Албанија, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонска Каменица, 17.02.2022 – Специјалниот пратеник за трговија на британскиот премиер Борис Џонсон за Западен Балкан, Мартин Викерс го посети рудникот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ќе продолжиме да градиме уште посилни трговски врски, а меѓу секторите за проширување на партнерствата се проектите за обновливи извори на енергија, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ присуствуваше на работен ручек во организација на амбасадорите на земјите од Вишеградската Група (В4). ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски се сретна со специјалниот пратеник за трговија на Велика Британија за Западен Балкан Мартин Викерс. На ...
| | веќе видена | слични

Маричиќ оствари средба со холандскиот амбасадор во земјава, Дирк Јан Коп на која разговараа за динамика на евроинтеграцискиот процес на земјава, продолжувањето ...
| | веќе видена | слични

На средбата министерот Бочварски ги презентираше капиталните проекти што се реализираат во делот на железничката и патната инфраструктура, како и развојот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје предложи притвор против 42-годишно лице кое се сомничи за семејно насилство и нанесување телесна повреда. Полицијата го ...
сите 433 | | | веќе видена

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 614 | | | веќе видена

Скопјанец утрово загина откако во 06.35 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај „Тајмишка раскрсница“ се судрил со камион, додека неговата сопатничка ...
сите 431 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 97 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 65 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 121 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи – Предан: Економската соработка помеѓу земјите е на задоволително ниво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: