6.500 домаќинства побарале помош за покривање на дел од сметките за струја


Заклучно со вчерашниот ден, се пристигнати 6.500 барања за покривање на дел од сметките за електрична енергија за домаќинствата со ниски примања. Очекувам ...
| | веќе видена | слични

Експертите велат дека општините, место да се закануваат со радикални чекори, треба да изготват план за штедење и да почнат да ги собираат даноците. Долгови, ...
| | веќе видена | слични

Кризната состојба во Скопје заради недостиг од топлинска енергија се продолжува до 30-ти април. Одлуката старува денеска откако вчера доби зелено светло во во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Градоначалничката на Град Скопје реагира дека Владата треба да им помогне на општините при справувањето со енергетската и економската криза. -Заклучокот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Собранието со 59 гласа „за“, ниту еден против и воздржан, ја донесе Одлуката за одобрување на продолжување на рокот за постоење на кризна состојба на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Заклучокот на ЗЕЛС е да се најде решение со разговор затоа што имаме две разумни страни кои ќе најдат решение на проблемот. Доколку нема разговор, вториот ...
| | веќе видена | слични

Сите 22-ца градоначалници во раководството на ЗЕЛС пред премиерот Ковачевски ќе имаат можност да образложат зошто е неопходно да добијат помош во плаќањето на ...
| | веќе видена | слични

На собраниска седница која се одржа за продолжување на кризната состојба со топлинската енергија, пратеникот Бојан Стојаноски кажа дека не само оваа, туку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кумот и екс бизнис партнер на премиерот Ковачевски, Горан Паунов е сомничен за лажно спроведен надзор за изградба на нови линии и одржување и реконструкција на ...
сите 151 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 106 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 101 | | | веќе видена

Јавното сообраќајно претпријатие ЈСП - Скопје им должи повеќе од 72 милиони денари на приватните превозници во главниот град. Денеска возачите организираа ...
сите 89 | | | веќе видена

Советот на Федерацијата, Горниот дом на рускиот парламент, денеска едногласно усвои четири федерални уставни закони за прифаќање на самопрогласените Народни ...
сите 464 | | | веќе видена

Данската полиција во текот на викендот добила извештаи за активност на беспилотни летала во близина на полето за гас Роар, во Северно Море, изјави денеска ...
сите 419 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

6.500 домаќинства побарале помош за покривање на дел од сметките за струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: