Водостојот на Охридското Езеро за неколку дена порасна за три сантиметри

Охрид, 10. февруари 2022 (ИНПРЕС) – Иако минимално, сепак продолжува да расте нивото на водата во Охридското Езеро. Според денешните мерења на Управата за ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Во раните претпладневни часови во централните делови и вдолж Повардарието ќе биде умерено до значително облачно. Во текот на претпладнето облачноста постепено ...
| | веќе видена | слични

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и натпросечно топло со мала до умерена локална облачност. Претпладнево и тоа особено во северните предели ќе има ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Невообичаено топлото време за овој период од годината, кога прогнозите на синоптичарите од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) велат дека температурата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
14 копии
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 178 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Ако погледнете во која било европска држава, инфлацијата е на исто ниво како што е кај нас. Над 20 проценти стапка на инфлација има Естонија, а таа е европска ...
сите 418 | | | веќе видена

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 325 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 14:30 часот на подрачје на Гази Баба, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода е В.Б.(62) од с.Трубарево, Скопско, ...
сите 314 | | | веќе видена

Денеска во 12:15 часот во СВР Тетово пријавено е дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во близина на Новоселски мост, товарно возило „мерцедес“ со ...
сите 264 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин нареди делумна мобилизација на резервистите бидејќи неговата земја се соочува со неуспеси во инвазијата на Украина. Овој ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Водостојот на Охридското Езеро за неколку дена порасна за три сантиметри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: