Ракот не познава граници, секој може да е засегнат: Не чекајте, закажете преглед по намалени цени!

Во периодот од 7 февруари заклучно до 31 март прегледите: ехо на дојка, 2Д, 3Д мамографија, компјутерска томографија на бели дробови и видеодермоскпското ...
| | веќе видена | слични

Бројките се загрижувачки, но онколозите охрабруваат дека денес имаме можности за користење современи дијагностички методи за рано откривање и современи начини  ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според истражувањата, во текот на животот еден од пет мажи и една од шест жени ќе заболат од карцином. Малигните болести, според стапката на смртност, се на ...
| | веќе видена | слични

Со помош на првиот дермоскопски систем за сликање ФотоФајндер (FotoFinder) се добива целосното мапирање на телото и дермоскопија со хигиенско растојание. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42–годишно лице, за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 434 | | | веќе видена

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 617 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 100 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 65 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ракот не познава граници, секој може да е засегнат: Не чекајте, закажете преглед по намалени цени!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: