6.500 домаќинства аплицирале за помош за покривање на дел од сметките за струја


Кризната состојба во Скопје заради недостиг од топлинска енергија се продолжува до 30-ти април. Одлуката старува денеска откако вчера доби зелено светло во во ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Собранието со 59 гласа „за“, ниту еден против и воздржан, ја донесе Одлуката за одобрување на продолжување на рокот за постоење на кризна состојба на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На собраниска седница која се одржа за продолжување на кризната состојба со топлинската енергија, пратеникот Бојан Стојаноски кажа дека не само оваа, туку ...
| | веќе видена | слични

Кризната состојба ќе трае до 30 април 2022 година. Владата, конкретно Електрани на Македонија, треба да ја преземе обврската за снабдување со топлинска ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата го проблематизира продолжувањето на кризната состојба до 30 април за снабдувањето на топлинска енегрија во градот Скопје. Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратениците денеска во рамки на 63-та седница дискутираа за Предлог-одлуката за одобрување на продолжување на рокот за постоење на кризна состојба на ...
| | веќе видена | слични

Владината одлука за продолжување на кризната состојба во снабдувањето со топлинска енергија до 30-ти април пред пратениците. Надлежните сметаат дека е потребно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Неспособноста на СДСМ со забрзано темпо го зема цехот и удира силно по џебот на граѓаните. Неодговорноста, криминалот и лошото менаџирање од страна на СДСМ, ...
| | веќе видена | слични

Имено, Владата предводена од СДСМ и ДУИ денес побара од Собранието да изгласа продолжување на кризната состојба во снабдувањето со топлинска енергија. Наместо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Резултатите од гласањето кое речиси цела меѓународна заедница го осуди како незаконско и акт кој води кон анексија на украинска територија се очекува да бидат ...
сите 347 | | | веќе видена

По претходно преземени мерки и активности од страна на полициски службеници од Полициската станица Виница во с.Крушево, виничко, денеска лишен е од слобода ...
сите 342 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска, осврнувајќи се на владините мерки за енергетската криза, рече дека угостителите и хотелиерите ќе добијат ...
сите 151 | | | веќе видена

Ахмети е заробен од Груби, затоа мора да го брани, поседува бомби што ги добил од Заев, па сега Ахмети е врзан, ова според порнешниот министер за финансии и ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

6.500 домаќинства аплицирале за помош за покривање на дел од сметките за струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: