Најстудено во Берово, најмногу снег во Маврови Анови

4 копии

Најниска температура во земјава изутринава е измерена во Берово -3, на Попова Шапка -2 и во Дебар -1, нула во Скопје-Петровец, Битола, Претор, Охрид, Тетово, ...
| | веќе видена | слични

Овој петок временската прогноза ни носи натпросечно високи температури за овој период од годината. Ќе биде облачно, но топло а максималната дневна температура ...
| | веќе видена | слични
12 копии
2 копии

Во раните претпладневни часови во централните делови и вдолж Повардарието ќе биде умерено до значително облачно. Во текот на претпладнето облачноста постепено ...
| | веќе видена | слични

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и натпросечно топло со мала до умерена локална облачност. Претпладнево и тоа особено во северните предели ќе има ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Невообичаено топлото време за овој период од годината, кога прогнозите на синоптичарите од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) велат дека температурата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 178 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Истовремено со најавата за мобилизацијаво Русија Путин ветил дека ќе изврши нуклеарен напад. Рускиот претседател Владимир Путин прогласил мобилизација во ...
сите 273 | | | веќе видена

И приватните компании имаат обврска да бидат општествено одговорни, посебно енергетските, зашто приходите и профитите ги прават тука, во Македонија, од овие ...
сите 435 | | | веќе видена

Авионот со водачите на сепаратистите слета во Москва, објави на својот Телеграм канал Кирил Стремусов, заменик-шеф на воено-цивилната администрација на ...
сите 186 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 14:30 часот на подрачје на Гази Баба, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода е В.Б.(62) од с.Трубарево, Скопско, ...
сите 314 | | | веќе видена

Денеска во 12:15 часот во СВР Тетово пријавено е дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во близина на Новоселски мост, товарно возило „мерцедес“ со ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најстудено во Берово, најмногу снег во Маврови Анови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: