Сончево и потопло време со температури до 16 степени

18 копии

Невообичаено топлото време за овој период од годината, кога прогнозите на синоптичарите од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) велат дека температурата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
14 копии
4 копии
повеќе

Останато

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска, осврнувајќи се на владините мерки за енергетската криза, рече дека угостителите и хотелиерите ќе добијат ...
сите 303 | | | веќе видена

По претходно преземени мерки и активности од страна на полициски службеници од Полициската станица Виница во с.Крушево, виничко, денеска лишен е од слобода ...
сите 359 | | | веќе видена

Изборните комисии денеска ги објавија првите резултати од референдумот за присоединување кон Русија на самопрогласената Доњецка Народна Република и Луганската ...
сите 295 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Ахмети е заробен од Груби, затоа мора да го брани, поседува бомби што ги добил од Заев, па сега Ахмети е врзан, ова според порнешниот министер за финансии и ...
сите 127 | | | веќе видена

Поминаа две недели откако во јавноста се појави скандалот со спорниот тендер вреден 136 милиони евра наменети за пречистителна станица во Скопје. Токму тој ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сончево и потопло време со температури до 16 степени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: