ЗАКОН ЗА МИНИМАЛНА ПЛАТА: Газдите ќе добиваат субвенции за придонесите од по 1.200 денари, цела година нема да смеат да го отпуштат работникот


Владата ги скрои измените на Законот за минимална плата, со кои таа веќе од март ќе се искачи на 18.000 денари, и за кои им предлага на народните избраници да ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во изјава за медиумите, премиерот Ковачевски посочи дека од страна на Министерството за труд и социјална политика и другите ресорни министри е веќе закажан ...
| | веќе видена | слични

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ поднесоа амандман со кој бараат скалесто покачување на сите плати во јавниот сектор согласно минималната плата, а побараа и поддршка ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денеска на Комисијата за труд и социјална политика на дневен ред се измените и дополнувањата на Законот за минимална плата, со кои создаваме услови минималната ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По истекот на законскиот рок за исплата на јануарската плата, Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) доби пријави и поплаки од новинари ...
| | веќе видена | слични

Веќе од први април околу 80.000 работници ќе добиваат плата повисока за скоро три илјади денари. Со ова последно зголемување, за само четири и пол години, ...
| | веќе видена | слични

Дојде моментот кога СДСМ ќе покаже дали зголемувањето на минималната плата е со искрена намера која ќе важи за сите или пак тоа е само нова и селективна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 86 | | | веќе видена

Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни смета дека „ѓаволите“ треба да му ја исполнат желбата на Кристијано Роналдо и да му дозволат ...
сите 186 | | | веќе видена

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗАКОН ЗА МИНИМАЛНА ПЛАТА: Газдите ќе добиваат субвенции за придонесите од по 1.200 денари, цела година нема да смеат да го отпуштат работникот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: