Фунтата и еврото зајакнаа, а вредноста на доларот паѓа

Берзанските трендови на постојано покачување на цената на златото во изминативе две години, прво поради пандемијата со коронавирус, а сега уште позасилено и со ...
| | веќе видена | слични

Очекувањата на Tesla Inc. за износот на приходите од софтверот за автоматизирано возење се чини дека е намален, според аналитичар. Производителот на автомобили ...
| | веќе видена | слични

Вредноста на златото скокна на тримесечен максимум поради зголемената побарувачка за заштита на капиталот поради загриженоста на инвеститорите дека ситуацијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Глобалните инвеститори денеска побрзаа да купат американски долари, јапонски јен и швајцарски франк како сигурни средства, поради психозата дека Русија наводно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тој тренд на девизните берзи дојде еден ден откако САД објавија дека Русија во секој момент може да ја нападне Украина.Москва негираше дека има такви планови, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 410 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 101 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 65 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фунтата и еврото зајакнаа, а вредноста на доларот паѓа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: