Во струмичка фирма запленета непријавена марихуана вредна 3 милиони евра


При контрола на струмичка фирма која одгледувала канабис за медицински цели, МВР заплени повеќе од тон и пол марихуана во вредност од 3 милиони евра која била ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Косовската полиција соопшти синоќа дека по неколкудневни истражни дејствија, припадници на единицата за сузбивање на трговијата со наркотици уапсиле шест лица, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Постапувајќи по барање за меѓународна правна помош, полициски службеници од Бирото за јавна безбедност- Оддел за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Постапувајќи по барање за меѓународна правна помош под раководство на предметен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и ...
| | веќе видена | слични

По наредби на обвинители од Белгија Холандија и од Македонија (на наш обвинител за организиран криминал), полицијата во трите држави уапсила вкупно 18 лица, за ...
| | веќе видена | слични

Во заедничка акција на македонската полиција и обвинителство со органите на Белгија и Холандија, сузбиена е меѓународна криминална група за нелегална трговија ...
| | веќе видена | слични

Уапсени се двајца македонски граѓани како дел од поголема криминална организација која во Холандија и Белгија се занимавала со перење пари и неовластено ...
| | веќе видена | слични

Припадници на полицијата од раните утрински часови спроведоа кооординирана акција на шест локации во Скопје. А во исто време се спроведени и акции во Белгија и ...
| | веќе видена | слични

Во координирана акција на властите од Македонија, Белгија и Холандија, уапсени се 18 лица кои имале нелегална плантажа за канабис во Белгија, а голем дел од ...
| | веќе видена | слични

Денеска од раните утрински часови се спроведуваше кооординирана акција на шест локации на територијата на Скопје при што се лишени од слобода две лица. Во исто ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Постигнат е договор за прекин на огнот меѓу Израел и палестински „Исламски џихад“ (ПИЈ), изјави вечерва за „Ал Кудс њуз“ портпаролот на ПИЈ, Мухамед ал Хинти. ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во струмичка фирма запленета непријавена марихуана вредна 3 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: