Брнабиќ-Петков: Исклучително е важно да видиме напредок на евроинтеграциите на нашите пријатели

На почетокот на прес-конференцијата со Петков, српската премиерка кажа дека „она што е исклучително значајно, немешајќи се во внатрешни прашања на други држави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Подршка на евроинтеграциите и енергетското поврзување на Србија и Грција беа во фокусот на денешните разговори во Белград на претседателот Александар Вучиќ и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Зголемувањето на цените предизвикува најголема загриженост за 47 отсто од Грците, веднаш потоа е пандемијата за 24,2 проценти, а следат криминалот, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со широко мнозинство грчкиот Парламент вечерва го изгласа новиот закон за зајакнување на одбраната на земјата што вклучува набавка на дополнителни шест воени ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Договорот од Преспа се најде меѓу темите за кои грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис и лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас си упатија остри критики и обвинувања за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот премиер и лидер на грчката опозиција Алексис Ципрас од Сириза го обвини актуелниот премиер Кирјакос Мицотакис од Нова демократија дека едно ...
| | веќе видена | слични

Грција внимателно ги следи случувањата во Украина, со надеж дека ќе има мирно решавање на спорот, рече портпаролот на грчката Влада Јанис Иконому на денешниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 170 | | | веќе видена

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
сите 101 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ побара од Владата на СДСМ и ДУИ, да се извини за исвиркувањето на прославата за Рамковниот договор, што настана во моментот кога ...
сите 94 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 300 | | | веќе видена

Македонскиот ПЕН-центар со длабока индигнација и згрозеност го осудува бруталниот напад врз светски познатиот автор Салман Ружди, кој целото свое дело и живот ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брнабиќ-Петков: Исклучително е важно да видиме напредок на евроинтеграциите на нашите пријатели

Од:
До кого (е-маил):
Порака: