Нова интернет измама: Лажни поштари бараат пари за подигање на пратка


4 копии

На социјалните мрежи и на приватни електронски адреси се појавуваат информации за достава на поштенски пратки и износ кој корисникот треба да го плати за да ја ...
| | веќе видена | слични

Секој ден за скопјанката Н.И. е потежок од претходниот откако по телефон почнаа да ѝ се јавуваат од финансиски друштва кои даваат брзи пари, за да ја известат ...
| | веќе видена | слични

Онлајн измамниците не бираат никакви средства, ниту пак имаат обѕир дека пред се, злоупотребуваат заштитени трговски марки и брендови на кои луѓето веруваат. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И повеќе домашни банки ги предупредуваат своите клиенти за лажните пораки кои стасуваат од име на АД Пошта на Северна Македонија. Советуваат декане треба да се ...
| | веќе видена | слични

Вашата пратка не можеше да се достави во вторник (08.02.2022 година ) бидејќи не е платена царина од 10 денари. Ова е пораката што во електронската пошта ја ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 9. февруари 2022 (ИНПРЕС) – На социјалните мрежи се појавува дезинформација за достава на поштенски пратки и износ кој корисникот треба да го плати за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Прес конференцијата на Даниела Колева е крајно потценувачка за наставниците и безочна лага, или тотално незнаење. Во однос на покачувањето на платите на ...
сите 508 | | | веќе видена

Менаџментот на Адора инженеринг доби цврсти гаранции од ЕСМ АД дека во најбрз можен рок, според сите домашни законски прописи ќе почне постапката за ...
сите 268 | | | веќе видена

Данската полиција во текот на викендот добила извештаи за активност на беспилотни летала во близина на полето за гас Роар, во Северно Море, изјави денеска ...
сите 440 | | | веќе видена

Кумот и екс бизнис партнер на премиерот Ковачевски, Горан Паунов е сомничен за лажно спроведен надзор за изградба на нови линии и одржување и реконструкција на ...
сите 182 | | | веќе видена

Не е време ни за предвремени парламентарни избори, ни за широка владина коалиција, смета политичкиот аналитичар Мухамед Халили, коментирајќи го предлогот на ...
сите 208 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 106 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова интернет измама: Лажни поштари бараат пари за подигање на пратка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: