Петков телефонски разговарал со Ковачевски: Имаме заедничка цел – добрососедство и добри односи

Петков коментирајќи оштетувањето на венците што бугарската делегација ги положи на гробот на Гоце Делчев во Скопје, кажа дека очекува да има нулта толеранција ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот на Бугарија, Кирил Петков, денеска изјави дека се бараат опции за купување гас преку врската со Грција, со цел да се обезбедат граѓаните ако има ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот македонски амбасадор Љупчо Арсовски на социјалните мрежи го коментира завчерашниот телефонски разговор на бугарскиот премиер Кирил Петков , кој од ...
| | веќе видена | слични

Отворените прашања помеѓу Македонија и Бугарија утре и задутре повторно ќе се најдат на маса на состанокот на министерствата за надворешни работи на двете ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот премиер Кирил Петков барал објаснување од премиерот Ковачевски за два инцидента на релација Скопје - Софија. Во телефонски разговор синоќа, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претставници на министерствата за надворешни работи на Македонија и на Бугарија на 10 и 11 февруари ќе имаат средба на која ќе се разговара за отворените ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот премиер Кирил Петков му се јавил на македонскиот колега, Димитар Ковачевски и барал објаснување за отстранувањето на лентите од венците што ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Бугарија Кирил Петков вчера му се јавил на премиерот Димитар Ковачевски за да побара објаснување за скршениот киоск на секретарот на бугарскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 263 | | | веќе видена

Украинскиот претседател го изјави ова откако низа експлозии погодија руска воздушна база таму, при што загина едно лице.Крим е меѓународно признат како дел од ...
сите 66 | | | веќе видена

Вложувањата во акции на „Комерцијална банка“ излегоа многу добра и исплатлива инвестиција. Особено за „Гранит“ кој благодарејќи на дивидендата од оваа акција е ...
сите 18 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена

Откажани или одложени летови, метежи на аеродромите. Голем број патници во авио-сообраќајот се соочуваат со вакви проблеми изминатиов период. Симона Ристевска ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петков телефонски разговарал со Ковачевски: Имаме заедничка цел – добрососедство и добри односи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: