Петков и Ковачевски се слушнале, разговарале за оштетувањето на венците на гробот на Гоце Делчев

Премиерот на Бугарија Кирил Петков во изјава за бугарските новинари кои известуваа за неговата посета на Белград, рече дека имал телефонски разговор со ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот премиер Кирил Петков го претстави стратешкиот акциски план за акции при ескалација на конфликтот меѓу Русија и Украина.Како што јави дописникот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бугарскиот претседател Румен Радев свика за денеска состанок на Консултативниот совет за национална безбедност поради заканите по националната безбедност и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бугарскиот вицепремиер за фондови на ЕУ и министер за финансии Асен Василев заедно со министерот за енергетика Александар Николов заминува во работна посета на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шеф на Евроатлантскиот безбедносен центар во Бугарија, Цветан Цветанов во коментар за порталот Фактор.бг истакнува дека првпат бугарскиот претседател, премиер ...
| | веќе видена | слични

Како што јави дописникот на МИА од Софија, според Цветанов, поранешен вицепремиер и министер за внатрешни работи на Бугарија, првпат актуелната Влада во Софија ...
| | веќе видена | слични

Откога во текот на изминатата година дојде до ново доближување помеѓу САД и ЕУ, а веднаш потоа и до засилување на тензиите на глобален план, помеѓу Истокот и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарскиот претседател Румен Радев изјави дека одложувањето на испораката на американските авиони Ф-16 ја загрозува безбедноста на земјата. Тој објасни дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарскиот министер за енергетика, Александар Николов истакна дека главната цел на средбата во Софија е да се најде полесен и поефективен начин на којшто ...
| | веќе видена | слични

Кризата меѓу Русија и Украина претставува закана за безбедноста не само на Бугарија и нашиот регион, туку и на цела Европа, изјави бугарскиот претседател Румен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 263 | | | веќе видена

Украинскиот претседател го изјави ова откако низа експлозии погодија руска воздушна база таму, при што загина едно лице.Крим е меѓународно признат како дел од ...
сите 66 | | | веќе видена

Вложувањата во акции на „Комерцијална банка“ излегоа многу добра и исплатлива инвестиција. Особено за „Гранит“ кој благодарејќи на дивидендата од оваа акција е ...
сите 18 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена

Откажани или одложени летови, метежи на аеродромите. Голем број патници во авио-сообраќајот се соочуваат со вакви проблеми изминатиов период. Симона Ристевска ...
сите 61 | | | веќе видена

Голем дел од конвенционалната мудрост за актуелната европска криза со природен гас - предизвикана од намалените испораки од Русија - се потпира на две ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петков и Ковачевски се слушнале, разговарале за оштетувањето на венците на гробот на Гоце Делчев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: