ДВЕ ПОЛИЦИСКИ АКЦИИ ВЕЧЕРВА ЈА ТРЕСАТ МАКЕДОНИЈА – МВР влезе во овие места за да заплени големо количество на дрога


Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски вечерва информираше дека во тек е голема полициска акција во Ресен и Струмица. -Најавувам дека во моментот ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
3 копии
6 копии

Косовската полиција конфискува 91 килограм марихуана во акција спроведена синоќа во селото Конушевц, во близина на Подујево, при што уапси едно лице, а ја ...
| | веќе видена | слични

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против Д.М.(25) и А.К.(27), двајцата од Кичево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „овозможување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДВЕ ПОЛИЦИСКИ АКЦИИ ВЕЧЕРВА ЈА ТРЕСАТ МАКЕДОНИЈА – МВР влезе во овие места за да заплени големо количество на дрога

Од:
До кого (е-маил):
Порака: