Брнабиќ-Петков: Србија сака да биде извозник на стабилноста во регионот

Премиерите на Бугарија и Србија, Ана Брнабиќ и Кирил Петков по денешната средба истакнаа дека Софија и Белград, меѓу другото, се заинтересирани за заедничкиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот на Бугарија, Кирил Петков, денеска изјави дека се бараат опции за купување гас преку врската со Грција, со цел да се обезбедат граѓаните ако има ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бугарскиот вицепремиер за фондови на ЕУ и министер за финансии Асен Василев заедно со министерот за енергетика Александар Николов заминува во работна посета на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарскиот министер за енергетика, Александар Николов истакна дека главната цел на средбата во Софија е да се најде полесен и поефективен начин на којшто ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот македонски амбасадор Љупчо Арсовски на социјалните мрежи го коментира завчерашниот телефонски разговор на бугарскиот премиер Кирил Петков , кој од ...
| | веќе видена | слични

Отворените прашања помеѓу Македонија и Бугарија утре и задутре повторно ќе се најдат на маса на состанокот на министерствата за надворешни работи на двете ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претставници на министерствата за надворешни работи на Македонија и на Бугарија на 10 и 11 февруари ќе имаат средба на која ќе се разговара за отворените ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот премиер Кирил Петков му се јавил на македонскиот колега, Димитар Ковачевски и барал објаснување за отстранувањето на лентите од венците што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Рамковниот договор овозможи мир, но она што не можеше да го предвиди Рамковниот договор е криминалот на ДУИ кој се случи потоа. 20 години една иста политичка ...
сите 97 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 187 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 295 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брнабиќ-Петков: Србија сака да биде извозник на стабилноста во регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: